Μια νίκη και μια ήττα οι Μικτές Μεσσηνίας

7cee367fd12ab81e6ccfd7ebc32d45ef_L
Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός των Μικτών Ομάδων Μεσσηνίας στους σημερινούς αγώνες που έδωσαν με τις αντίστοιχες ομάδες της Λακωνίας στο γήπεδο του Κορδία για την 1η αγωνιστική του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.
Οι νέοι επικράτησαν με 2-0, χάρις σε τέρματα που σημείωσαν ο Σταματόπουλος στο πρώτο ημίχρονο και ο Λάγιος στο δεύτερο.
Οι παίδες της Μεσσηνίας έχασαν 1-0 από τη Λακωνία, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το μοναδικό γκολ δύο λεπτά πριν το φινάλε με τον Φραντζέσκο.
ΠΑΙΔΕΣ
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Γεωργουλάκος,, Συρμπόπουλος, Τσιλιγωνέας, Παπαγιαννόπουλος, Μπούνας, Καραχάλιος (63ο Στραβάκος), Κανιώρος (41ο Μπάκας), Κάππος, Αντεμάι, Σαρδέλης, Παπαθεοδωρίδης (53ο Πανταζής).
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Παπαδάκος, Κανελλόπουλος, Γαρυφαλάκης, Αγκάνης, Στούμος, Παρασκευόπουλος, Τζανετάκος 41; Zoρμπάς), Νικέας, Φρατζέσκος, Παπουλής, Σαβόγλου και στο 44ο λεπτό λ.τ.  Βρινιός).
NEOI
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ:  Εξαρχάκος, Γιάννης, Στυλιανόπουλος, Καλύβας, Δούβας, Μάλαμας (66οΠαπαγιαννέας), Βέλμαχος, Ψωμάρας (36ο Λάγιος), Νικολόπουλος, Σταματόπουλος, Παπαθεοδώρου (46οΠαπαδόπουλος).
ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Τσούβαλης, Α. Γιαννόπουλος (46ο Τσακωνάκος), Η. Γιαννόπουλος, Η. Λάτσης, Μπόγρης, Νικόλαρος (46ο Κλουκίνας), Παναγιωτακάκος, Βλάχος, Χρηστάκος, Σαραντόπουλος και Ρασσιάς.