Γ” ΕΘΝΙΚΗ – 4ος όμιλος: ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

872ede1c1b32b96ba8500685aaa6a3f8_L
Παρακάτω θα σας παρουσιάσουμε αναλυτικό ρεπορτάζ για όλα τα χθεσινά παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου στην Γ” Εθνική Κατηγορία.

Αχαϊκή – Πανναυπλιακός 2-0

Δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν τη λύση στους γηπεδούχους που λύγισαν την ομάδα της Αργολίδας.
Στο 67’ ο Δημητρακόπουλος έλυσε τον γόρδιο δεσμό της άμυνας του Πανναυπλιακού, ενώ στο 87’ ο Αποσκίτης «κλείδωσε» το τρίποντο.
ΑΧΑΪΚΗ (Ζερδεδάς): Δρακόπουλος, Νικολόπουλος, Νίκας, Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος, Τόγιας, Καζαντζής (65ʼ Μπουρδανιώτης), Σουράνης, Αγγελόπουλος (80ʼ Πρίφτι), Δημητρακόπουλος (85ʼ Μελεκος), Αποσκίτης
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Γιώργος Χορμής): Κατσαούνης, Κάπλατζης (80′ Μπέλεσης), Τσακνάκης, Ευθυμίου, Γκολέμης Θ., Διαμαντής, Δριμούρας, Μιχαλόπουλος (70′ Μουσταφά), Κετσετζόγλου, Γεωργιόπουλος, Γκολέμης Ηλ. (85′ Κιρβαλίτζε).

Άρης Αιτωλικού – ΠΑΟ Βάρδας 0-1

Σπουδαίο διπλό πανηγύρισαν οι φιλοξενούμενοι σε μία δύσκολη έδρα.
Ο Παναγιωτόπουλος βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα στο 63’, με το γκολ να κρίνει την αναμέτρηση.
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Παπαχρήστος): Ζέρβας, Πατσέας, Καλοκαίρης, Σωτηρόπουλος (67ʼ Χονδρογιάννης), Μακρής, Μπερερής, Κολοβάκης (80ʼ Λαδάς), Γρηγοριάδης, Γαβρίνας, Ευθυμίου (Τριλιανός), Μπαρμπαρούσης
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Ζήκος): Θωμάς, Δ. Παναγιωτόπουλος (58ʼ Πασπαλιάρης), Καραχάλιος, Τσολόπουλος, Βραχνής, Τουσκαλάς, Γ. Πολίτης, Μπουλούμπασης (78ʼ Παντελής), Ντεντόπουλος, Β. Παναγιωτόπουλος (85ʼ Π. Πολίτης), Παναγόπουλος.

ΑΕ Καραϊσκάκης – Παναρκαδικός 1-0

Ένα γκολ ήταν αρκετό ούτως ώστε να επικρατήσει η ΑΕ Καραϊσκάκης του Παναρκαδικού.
Εννιά λεπτά πριν από το λήξη ο Γραβάνης σημείωσε από το σημείο του πέναλτι το μοναδικό τέρμα του αγώνα, μετά από πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής Τάσης.
ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Μαγκάκης): Ραχιώτης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Πέτσας, Κόλλινς, Κυριάκης (69΄ Παγώνης), Χούσος, Σκερλετίδης (85΄ Κακάβας), Μπαλάφας (92΄ Τσαλοκώστας), Γραβάνης.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γούτης): Ανδριόλας, Μπινιχάκης (83΄ Μέλλος), Μπούτας, Χατζόπουλος, Νάνος, Παπαζούδης, Μουστόγιαννης, Δ. Κυριακόπουλος, Γαλάνης (76΄ Σαλαπάτας), Σταθουλόπουλος (69΄ Βλάχος), Ντινιωτάκης.

Δόξα Νέας Μανωλάδας – ΑΕ Μεσολογγίου 3-0

Υγιεινό περίπατο έκανε η Δόξα Νέας Μανωλάδας στον αγώνα με την ΑΕΜ.
Ο Μελετίδης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 19’, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Δαβουρλής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό σκορ έγραψε στο 57’ ο Γούρμος.
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Καραπίτσος): Λιούρδης, Νιφορόπουλος, Μπίζος, Κωστής(60ʼΣανδραβέλης), Καλλιβωκάς, Δαβουρλής, Νικολόπουλος(68ʼΜιχαιλίδης), Κυριαζόπουλος, Μελετίδης(75ʼΜικελάτος), Σειτάι, Γούρμος
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ξανθόπουλος): Δουλιώτης, Θοδωρίδης, Ανυφαντής, Καβαλάρης(68ʼΖέρβας), Τζιμάνης, Δενδρινός, Ξεβγένης, Αρώνης(60ʼΜιχαλόπουλος), Τσιούνης, Σαραντόπουλος(80ʼΝάκος), Ζαχαρόπουλος .

ΑΕ Ερμιονίδας – Ατρόμητος Λάππα 1-2

Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε ο Ατρόμητος Λάππα μέσα στην έδρα της ΑΕ Ερμιονίδας.
Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 37’ όταν ο Δήμας άνοιξε το σκορ, αλλά ισοφάρισαν στο 63’ και στο 71’ πήραν το προβάδισμα που το κράτησαν μέχρι το τέλος του ματς.
Σκόρερ και των δύο γκολ των νικητών, ο Γκάτσης.
AE ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Σπανός ) : Πονηρός, Παπανικολάου, (80′ Σχοινάς), Σαμαράς,(90′ Λαζάρου), Κολόκας, Τσώνης, Κιοσσές, Στάικος, Συμελίδης, Κανελλόπουλος, Δήμας, Κρίστο (54′ Μουκίδης).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Λάππα (Θεόδωρος Πατρώνης): Τζουραμάνης, Λιβάνης, Μαντάς, Αθανασίου, Νικολόπουλος, Ντόμας (80′ Γραμματικόπουλος Γ.), Θωνιάτης, Βαβάτσικος, Γκάτσης, Γραμματικόπουλος Ν.(93′ Σιδέρης), Φούφουνας (39’ Σαμπανέι) .

Παναργειακός – Εθνικός Σαγέικων 4-0

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν η αναμέτρηση στο Άργος με τους γηπεδούχους να κάνουν επίδειξη δύναμης.
Μεγάλος πρωταγωνιστικής ο Καραγκούνης ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα (15’, 57’). Στο 33’ ο Αγγελόπουλος σκόραρε για το 3-0, ενώ το σκορ έκλεισε ο Χατζησοφρωνίου δέκα λεπτά πριν το τέλος.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Δουβίκας): Μένιος, Καλιαμούτος, Κάπλατζης, Μπόμπος, Ταμπάκης, Παπαϊωάννου, Αγγελόπουλος (60 λ.τρ. Χατζησοφρωνίου), Λουμπαρδέας (78′ Καούκης), Μακρίδης, Καραγκούνης (73′ Μπιτζής), Σιώκος
 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΙΚΩΝ (Αγγελος Κωνστυαντινόπουλος): Καλιακμάνης, θεοφανόπουλος, Νικολόπουλος, Ιωάννου, Νικολακόπουλος, Αυγερινός, Λιαλιάνης (46′ Μπινέρης), Βουρλούμης, Μπούρδος (60′ Παναγόπουλος), Μικελάτος (62′ Αγγελάτος), Αθανασόπουλος