Άδικη ήττα 0-1 με τον Πανιώνιο και ελπίζει την Κυριακή στο γήπεδο Κυπαρισσίας

ΑΔΙΚΗ ήτταν υπέστη στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής με τον κορυφαίο Πανιώνιο Καλαμάτας στο γήπεδο της Κυπαρισσίας με αποτέλεσμα να μετράει μόλις 2 βαθμούς στο Πρωτάθλημα και τώρα να επιθυμεί διακαώς την νίκη στο τοπικό ντέρμπι της Κυριακής στις 3 το μεσημέρι στο ίδιο γήπεδο κόντρα στην Ηρακλή Κυπαρισσίας όπου θα δούμε ένα καλό παιχνίδι...
Στον αγώνα της Κυριακής με τον Πανιώνιο το πρώτο ημίχρονο διατήρησε τόσο τις καλές φάσεις όσο και την ισορροπία του αγώνα καθώς ολοκληρωνόταν με 0-0 παρά τον τραυματισμό από αστοχία ενέργειας της Καλαματιανής ομάδας ενώ καλές κόντρες σημειώθηκαν στο 18 και στο 33 σώζοντας την κατάσταση αλλά και τις εντυπώσεις και όλοι περίμεναν ότι αυτό θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Στην επανάληψη κοντά στο 58 μετά από κόρνερ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι η μπάλα βρήκε στον Γεωργόπουλο που προσπάθησε να διώξει αλλά το μπέρδεμα των αμυντικών που δεν πρόλαβαν να δουν την εξέλιξη της φάσης οδήγησαν στο 0-1 που ήταν το τελικό σκόρ του αγώνα χωρίς να καταφέρει να σώσει την εστία του ο Νικολόπουλος παρά τις ενέργειες του. Η αποτίμηση του αποτελέσματος ήταν σημαντική για το μέλλον όπου τώρα όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στον αγώνα της Κυριακής στις 3 το μεσημέρι...