Ατελέσφορη με 2-1 η 8η αγωνιστική με τον Άρι Καλαμάτας

ΑΤΕΛΕΣΦΟΡΗ ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική για τον Παντριφυλιακό ΚΑΛΟΝΕΡΟΥ ο οποίος απώλεσε βαθμούς στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον νεοφώτιστο Άρι Καλαμάτας χάνοντας με 2-1 παρότι στην αρχή προηγήθηκε στο σκορ με αποτέλεσμα όλα τα ενδεχόμενα για αλλαγές να παραμένουν ανοικτά.
Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Καλονερού μπήκε με άλλο αέρα στο γήπεδο κάνοντας κατοχή μπάλας και έξυπνες φάσεις έχοντας ως αποτέλεσμα να προηγηθεί στο 23 με ένα τέρμα που σημείωσε από κοντινή γωνία ο Καρόγιαννης κάνοντας το 0-1 στην έδρα των αντιπάλων και όλα έμοιαζαν να κυλήσουν άριστα. Όμως τα λάθη της άμυνας και η αδράνεια των παικτών οδήγησε στο 1-1 κοντά στο 38 με αποτέλεσμα να παραμείνει ισόπαλο το ημίχρονο....
Φαίνεται όμως ότι επήλθε κόπωση στην επανάληψη παρότι μπορούσε να διατηρήσει τον ρυθμό όταν μετά από νέο λάθος μετά το κέντρο η μπάλα χάθηκε αρκετές φορές και μετά από οφσάιντ και εκτέλεση κοντά πλαγίου με στημένη φάση οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν το 2-1 με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας....