Φινάλε στην Ελαία με την Νίκη Πλάτης

ΤΟΝ τελευταίο αγώνα με την Νίκη Πλάτης περιμένει το Σάββατο το απόγευμα ο Παντριφυλιακός Καλονερού στο γήπεδο της Ελαίας ολοκληρώνοντας το Πρωτάθλημα του ομίλου της Β τοπικής αλλά και αποκομιζοντας πολλές εντυπώσεις για την επόμενη αγωνιστική σεζόν...
Η Τριφιυλιακή ομάδα είχε πολλές ημέρες ξεκούρασης λόγω του Πάσχα και της Πρωτομαγιάς και επέστρεψε στις τελευταίες προπονήσεις της χρονιάς προκειμένου να ολοκληρώσει με θετικό πρόσημο την αγωνιστική σελίδα του Πρωταθλήματος.
ΜΟΝΗ ΗΤΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗ
Πάντως αδικήθηκε απο την εμφάνισή της η τοπική ομάδα στο προτελευταίο αγώνα με την Μικρομάνη στο εκτός έδρας παιχνίδι όπου μπορεί να είχε εξασφαλιστεί η παραμονή ωστόσο το 5-2 δεν πτόησε το τεχνικό τήμ και αυτό διότι ο Προπονητής προτίμησε να δει απο κοντά τις επιδόσεις των μικρών ταλέντων που τα κατάφεραν αρκετά ικανοποιητικά. Μάλιστα μπορει να έχανε με 5-0 στο ημίχρονο αλλά κατάφερε να κάνει ως το 85ο λπετό το 5-2 και πάλευε για το τρίτο τέρμα. Τα συμπεράσματα όμως ήταν σημαντικά για την επόμενη αγωνιστική περίοδο του Πρωταθλήματος....