Κατέληξε στο 1-2 το Καλονερό νικώντας εκτός έδρας την Αμφεια

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ διακατέχει την ηγεσία του Παντριφυλιακού Καλονερού μετά το σημερινό τρίποντο εκτός έδρας που ουσιαστικά επιβραβεύει την προσπάθειά της Ομάδας να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του πρωταθλήματος. Πιο αναλυτικά στο παιχνίδι της ιστορικής Ομάδας με την Αμφεια που ξεκίνησε στις 4.30 το απόγευμα κυριάρχησε ο γρήγορος ρυθμός για να ολοκληρωθεί το νικηφόρο 2-1 αφού η ομάδα του Καλονερού ήθελε πολύ περισσότερο την νίκη που του εξασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία καθώς απομένουν πλέον μόνο 4 παιχνίδια για την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος. Απο το πρώτο 20λεπτο του αγώνα η προέλαση των Καλονεριτών ήταν σημαντική κάνοντας πολλές ευκαιρίες για τέρμα ανοίγοντας το σκόρ στο 23 με το 0-1 μετά απο έξοχη πάσα του Παν. Αλεξόπουλου που βρίσκει σε σωστή θέση τον Γιάννη Γαλάνη και σκοράρει δυνατά ξεχνώντας την ήττα απο τον πρωτοπόρο την περασμένη Κυριακή. Το αποτελέσματα ήταν να μπούν δυνατά οι παίκτες της Αμφειας μειώνοντας σε 1-1 λίγο πριν το τελευταίο 10λεπτο της συνάντησης μετά την εξαιρετική παρουσία και την καλή εναλλαγή παικτών καθώς ο προπονητής Σάκης Διονυσόπουλος έκανε αλλαγές με νέους παίκτες στην βασική σύνθεση της ομάδας. Η προέλαση όμως διατηρήθηκε με το ανάλογο προβάδισμα καθώς μετά απο κεφαλιά του Αλεξόπουλου βρήκε τον Γεωργόπουλου απο κοντινή απόσταση στο 65 έκανε την πάσα καταλήγοντας στα αντίπαλα δίχτυα με 1-2.