Αδική ήττα παρά την δυνατή επανάληψη απο την Μικρομάνη

ΑΔΙΚΗ ήττα με το καλημέρα του β γύρου γνώρισε στην έδρα του παρά τις προσπάθειες που σημειώθηκαν στην επανάληψη ο Παντριφυλιακός Καλονερού απο τον Αστέρα Μικρομάνης χάνοντας όμως πολύτιμες ευκαιρίες για να κάνει τουλάχιστον την ισοφάριση στα αντίπαλα δίχτυα.
Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε το μοναδικό τέρμα της συνάντησης που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Ελαίας όταν στο 27 περίπου μετά απο λάθος στην άμυνα και απο ότι φαίνεται σε λάθος εκτίμηση για την πορεία της μπάλας σημειώθηκε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους με την ελπίδα να αλλάξει το αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο μετά απο σκληρό αγώνα....
Κάτι τέτοιο δεν κατέστη εφικτό παρά τις παραινέσεις του Προπονητή Σάκη Διονυσόπουλου και την αλλαγή που σημειώθηκε με τον Αλέκο Λαχανά αλλά και τις διορθωτικές κινήσεις υποκύπτοντας στην υπεροχή των αντιπάλων...Ομως στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα χάθηκαν ευκαιρίες για τέρμα κατά γενική ομολογία με σούτ αφού η επίθεση στα αντίπαλα δίχτυα ήταν αρκετά δυνατή....Τώρα η ομάδα προετοιμάζεται για τον επόμενο εκτός έδρας αγώνα που θα διεξαχθεί το Σάββατο 15 Ιανουαρίου το μεσημέρι στο γήπεδο Φιλιατρών κόντρα στην Νίκη Πλάτης...