Σάρωσε ο ΠΑΟ Καλονερού με 4-1 την Αμφεια

ΜΕ ένα καταπληκτικό παιχνίδι στην έδρα του συνέχισε την φετινή του πορεία με άξια τέρματα ο Παντριφυλιακός Καλονερού ο οποίος διατηρεί την πολύ καλή ψυχολογία του σε όλες τις συναντήσεις και περιμένει να ανεβάσει ρυθμούς στον δεύτερο γύρο...
Αυτή την φορά στο γήπεδο της Ελαίας αντιμετώπισε την Αμφεια όπου οι γηπεδούχοι χόρτασαν απο γκόλ καθώς δεν είχαν σταματημό. Παρά το κρύο στο γήπεδο η ατμόσφαιρα ζεστάθηκε αρκετά όταν το 1-0 έγραψε στα δίχτυα στο 17ο λεπτό μετά απο έξοχο πλασέ που εκτέλεσε ο Γιώργος Γεωργόπουλος. Αργότερα ο Αμφεια προσπάθησε να μειώσει στο 26 μετά απο αστοχία στην άμυνα του Καλονερού κάνοντας το ισοφάρισμα με το 1-1, αλλά αυτό μετατράπηκε σε πρελούδιο φάσεων ως την λήξη του αγώνα καθώς η ένταση κορυφώθηκε. Ετσι στο 32ο λεπτό μετά απο κόρνερ που κερδισε ο Παντριφυλιακός Καλονερου έγινε η κίνηση ξανά του Γεωργόπουλου ο οποίος με ένα δυνατό σούτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 ολοκληρώνοντας το πρωτο ημίχρονο.
Η επανάληψη πάντως ήταν ιδαίτερα πλούσια αφού το μάτς είχε και συνέχεια όταν στο 75ο λεπτό μετά απο φάουλ ο Παναγιώτης Γιαννόπουλος έξυπνα κέρισε την μπάλα και εισβάλλοντας στην μικρή περιοχή έκανε το 3-1 που ήταν ιδιαίτερα θεαματικό. Λίγα λεπτά αργότερα στο 82ο λεπτό το σερί επιτυχιών ολοκληρώθηκε καθώς μετά απο κόντρα και εισβολή στην άμυνα της Αμφειας ο Γκειβελόπουλος έκανε το ολοκληρωτικό 4-1. Αρκετά ικανοποιημένος ο πάγκος των πράσινων αφού στα τελευταία λεπτά εξελίχθηκαν αρκετές φάσεις που έδιεξαν την αποφασιστικότητα των γηπεδούχων....